13.08.2020 21:30 A- A+

TÜRKİYE POLİTİK VE STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ

TÜRKİYE POLİTİK VE STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ

Türkiye Politik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (TÜRPAV) ve Milli Politikalar Enstitüsü (MPE) tarafından 31 Ağustos-18 Eylül 2020 tarihleri arasında, alanında yetkin akademisyen ve uzmanların katılımıyla program koordinatörleri rehberliğinde Güz Dönemi Seminerleri düzenlenecektir. Program; güncel kriz ve çatışma bölgelerinde yürütülen vekalet savaşlarını, tarih ve jeopolitik bağlamında Orta Asya coğrafyasını ve Türk dış politikasının güncel meselelerini ele alan üç ayrı atölyeden oluşmaktadır.  Güz Dönemi Seminerleri; uluslararası ilişkiler, güvenlik, tarih, sosyoloji ve kültür alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin ve araştırmacıların bilimsel yetkinliğini geliştirme, araştırma yapma ve yazılı doküman üretme becerilerinin arttırılması amacıyla, 31 Ağustos-18 Eylül 2020 tarihleri arasında on iki oturumdan oluşacak şekilde çevrimiçi etkinlik olarak gerçekleştirilecektir. Program sonunda, seminerleri başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

 

Başvurular 14-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacaktır.

Kimler başvuruda bulunabilir?

Türkiye Politik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Güz Dönemi Seminerleri’ne Türkiye’deki veya yurt dışındaki üniversitelerin doktora, yüksek lisans veya lisans öğrencileri ve mezunları ile araştırmacılar başvuruda bulunabilirler. Başvuruda bulunan kişiler, bölümleri ayırt edilmeksizin değerlendirilecek ve uygun bulundukları takdirde seminerlere katılabileceklerdir.

Başvuru için gerekenler

Güz dönemi seminerleri için başvurular, özgeçmişlerin info@turpav.org adresine gönderilmesiyle gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların Sorumlulukları

• Katılımcılar seminerlere katılım sağlarlar.

• Katılımcılar başvuru sırasında doğru beyanda bulunmakla yükümlüdür. İhtisas semineri süresinde ya da seminer bittikten sonra bu bilgilerin doğru olmadığı ortaya çıkarsa Milli Politikalar Enstitüsü, kişinin katılımını sonlandırma veya iptal etme hakkını saklı tutar.

• Katılımcılar genel ahlak kuralları ve yasalara uymakla yükümlüdür.

• Katılımcılar istedikleri zaman programdan ayrılabilirler. O ana kadar katıldıkları faaliyetler onlara herhangi bir hak doğurmaz.

Milli Politikalar Enstitüsü’nün Sorumlukları

• Güz dönemi seminerleri aracılığıyla katılımcıların entelektüel gelişimine katkı sunmayı taahhüt eder.

• Milli Politikalar Enstitüsü, katılımcılara seminerler süresince her türlü bilimsel kaynak ve teknik materyalleri sağlar.

• Milli Politikalar Enstitüsü, program katılımcılarına herhangi bir ücret ödememektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

Telefon: 0 (312) 286 80 85  Mail: info@turpav.org

 

 

Gelecek Etkinlikler