26.11.2020 13:32 A- A+

Tarih, Gelenek ve Gelecek Perspektifinden Türk Diplomasisi

Tarih, Gelenek ve Gelecek Perspektifinden Türk Diplomasisi

 

Türkiye Politik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (TÜRPAV) tarafından 3 Aralık-11 Aralık 2020 tarihleri arasında, emekli büyükelçilerin katılımıyla program koordinatörleri rehberliğinde “Tarih, Gelenek ve Gelecek Perspektifinden Türk Diplomasisi Fikir Atölyesi” düzenlenecektir. Program; dört ayrı oturumdan oluşmaktadır ve uluslararası ilişkiler, diplomasi alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin vearaştırmacıların bilimsel yetkinliğini geliştirmeyiamaçlamaktadır. Program sonunda, seminerleri başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

Başvurular 26 Kasım - 7 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacaktır.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Türkiye Politik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı“Tarih, Gelenek ve Gelecek Perspektifinden Türk Diplomasisi Fikir Atölyesi”ne, Türkiye’deki ve yurt dışındaki üniversitelerin doktora, yüksek lisans, lisans öğrencileri ve mezunları ile araştırmacılar başvuruda bulunabilirler. Başvuruda bulunan kişiler, bölümleri ayırt edilmeksizin değerlendirilecek ve uygun bulundukları takdirde seminerlere katılabileceklerdir.

Başvuru İçin Gerekenler:

Tarih, Gelenek ve Gelecek Perspektifinden Türk Diplomasisi Fikir Atölyesi için başvurular, ilgililerin özgeçmişlerini info@turpav.org adresine göndermesiyle gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların Sorumlulukları:

• Katılımcılar seminerlere katılım sağlarlar.

• Katılımcılar başvuru sırasında doğru beyanda bulunmakla yükümlüdür.  Seminerler süresinde ya da seminer bittikten sonra bu bilgilerin doğru olmadığı ortaya çıkarsa TÜRPAV, kişinin katılımını sonlandırma veya iptal etme hakkını saklı tutar.

• Katılımcılar genel ahlak kuralları ve yasalara uymakla yükümlüdür.

• Katılımcılar istedikleri zaman programdan ayrılabilirler. O ana kadar katıldıkları faaliyetler onlara herhangi bir hak doğurmaz.

Türkiye Politik ve Stratejik Araştırmaları Vakfı'nın Sorumlulukları:

• Güz dönemi seminerleri aracılığıyla katılımcıların entelektüel gelişimine katkı sunmayı taahhüt eder.

• TÜRPAV, katılımcılara seminerler süresince her türlü bilimsel kaynak ve teknik materyalleri sağlar.

• TÜRPAV, program katılımcılarına herhangi bir ücret ödememektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

Telefon: 0 (312) 286 80 85

Mail: info@turpav.org

 

Gelecek Etkinlikler